Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Babai shpenzoi me prostituta paratë e dhuruara për kurim, vdes djali pas betejës me sëmundjen

Një vogëlush i cili vuajti nga një çrregullim neuromuskular vdiq javën e kaluar në Brazil pasi babai i tij dyshohet se vodhi paratë e mbledhura për trajtimin e tij dhe i shpenzoi ato në diskoteka me prostituta.

Dy-vjeçari João Miguel Alves ndërroi jetë më 17 tetor pas një beteje të gjatë me Atrofinë muskulare Spinale.

Ai u gjet në një hotel luksoz, ku kishte qëndruar për gati dy muaj, pasi kishte shpenzuar 150,000 dollarë në rroba, orë të shtrenjta, drogë dhe femra.

Mateus dhe gruaja e tij, Karine Rodrigues, kërkuan në mediat sociale në vitin 2018 për të mbledhur para për trajtimin e djalit të tyre të sëmurë.

Eachdo dozë e barit Spinraza kushton 90.500 dollarë dhe punon për të parandaluar avancimin e sëmundjes.

Familjes iu desh gati një vit për të mbledhur 248,00 dollarë, disa prej të cilave u mblodhën falë një maratone të mbajtur në Conselheiro Lafaiete, vendlindjen e familjes në shtetin juglindor të Minas Gerais.

Ai i tha Rodrigues se po largohej për në Belo Horizante për t’iu nënshtruar trajnimeve për një punë të rojeve të sigurisë dhe u kthye vetëm dy herë për të vizituar familjen. Paratë e ngritura nga familja u depozituan në katër llogari, dy prej të cilave u menaxhuan nga Rodrigues dhe dy nën emrin Mateus.

Rodrigues u bë i dyshimtë pasi ajo vuri re tërheqje të shumta dhe transferime bankare. Nëna e shqetësuar shkoi në polici 8 korrik për të paraqitur një raport para se Mateus të kapet në një hotel buzë plazhit në qytetin verilindor të Salvadorit. Në kohën e arrestimit, Mateus i tha policisë se ai ishte viktimë e një skeme zhvatjeje. U desh João Miguel deri në gusht për të marrë dozën e parë të Spinraza pasi qeveria ra dakord të mbulojë koston e tre trajtimeve të para të fëmijës. João Miguel papritur vdiq në shtëpinë e tij javën e kaluar.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close