Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Avokati Goxhaj pròteston i vetëm para Gjykatës Kushtetuese: E vetmja armë që ka është bùrgu! Më plasi b*tha o Edi Rama

Avokati Altin Goxhaj ka dalë në protestë para Gjykatës Kushtetuese për të djègur nenet e reja të Kodit Civil, të cilat dënojnë me gjòba dhe bùrg personat që shkelin ligjet e miratuara në kuadër të situatës së kòronavirusit.

I vetëm para Gjykatës Kushtetuese, shprehet se po pròteston për Ditën e Drejtësisë dhe  djeg 2 nenet e reja AntiKushtetuese të Kodit Penal që të dënojnë 1muaj-8 vjet bùrg.

“Nuk kam ardhur për tubim, nuk kam ardhur për grumbullim të paligjshëm, as për manífestim, por kam ardhur si në 5 maj komunistët shkojnë festojnë “Qemal Stafën”, unë kam ardhur si qytetari i lirë, si jurist, në ditën e 10 majit, në ditën e drejtësisë. Shikoni pak kjo dera këtu është e mbylllur, është dera që rri e mbyllur, ne kemi dokumentet e Kodit penal, dhe nuk kemi ku t’i ankomojmë se e gjithë klasa politike, votojë reformën e Sorosit në Shqipëri, për të  na lënë pa Gjykatë Kushtetuese dhe të vijë kjo ditë që  mua të më dalin 3 postablloqe rrugës dhe duan të më futin në burg. E vetmja armë që ka Rama kundër jush është bùrgu. Po t’i marrësh bùrgun dhe t’u thuash më plasi b*tha Edi Rama, ne do të pròtestojmë kemi të drejtat tona”, u shpreh ai.

Ndërkohë, ditën e djeshme, avokati Goxhaj u shoqërua për në polici për shkak të përplasjeve që pati me efektivët në sheshin “Skënderbej”.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *