Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Po vrásin njerëzit me maska”, avokati Goxhaj flet për hapjen e transportit publik: Cili është plani i qeverisë për të “zhdúkur” shqiptarët

Avokati Altin Goxhaj ka qenë i ftuar në “Fax News” ku foli për vendimin e ri të qeverisë për hapjen e transportit publik më 15 qershor, ku është kusht i domosdoshëm mbajtja e maskës. Sipas Goxhaj, në Shqipëri njerëzit nuk dinë të mbajnë maska dhe mjekët, së bashku me qeverinë po vrásin njerëzit.

Avokati, i cili njihet edhe për prótestat kundër vendimeve të qeverisë theksoi se qeveria ka një plan të dytë për të falimentuar në periudhën tetor 2020-prill 2021 ata që nuk falimentuan gjatë mbylljes për 2 muaj e gjysmë nga pándemia.

“Këta po vrásin njerëzit me maska se nuk dinë si ti mbajnë. Janë në kushte jo higjenike dhe qeveria është kontrádiktore dhe këta maska që i mbajnë njerëzit janë burim i sémundjeve të reja. Mënyra si po trajtohet mbajtja e maskave në Shqipëri është faj i qeverisë dhe i mjekëve që po vrásin dhe sémurin masivisht Shqipërinë, sidmos të moshuarit. Jam shumë i shqetésuar se nuk flasin ata që duhet të flasin, jo thjesht ta thonë në një emision televiziv, por të marrin aksione ligjore dhe të ndërhyjnë në politikën shtetërore për të ndaluar masákrën ndaj qytetarëve.

Mbajtja e maskave në këtë lloj mënyre, sidomos tek të moshuarit, edhe sidomos tani që i vendosin në autobus. Jam i tmérruar se si kjo gjë po kalon në një mënyrë kaq indiferente. Kam përshtypjen se është teknikë për të krijuar të sémurë për të justifikuar diktaturën e “plandemisë”.

Plani i tyre për Cóvid 2 (tetor-prill) është momenti më i tmérrshëm i asaj që quhet zhdúkja totale që shqiptarët të largohen, tu nxihet jeta dhe tu shkaktohet varfëri. Ata që nuk falimentuan në planin e parë, të falimentojnë në planin e dytë”, tha Goxhaj.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.