Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Rrëzohet aeroplani ushtarak, dy të vdèkur

Dy pjesëtarë të Forcave Ajrore kroate humbën jetën të enjten (7 maj) pas rrëzimit të një aeroplani trajnues ushtarak afër Zarës, njoftoi Ministria e Mbrojtjes në Kroaci. Aeroplani u rrëzua gjatë një stërvitjeje. Presidenti i Kroacisë, Zoran Milanovic, shprehu ngushëllimet e tij për familjet e anëtarëve të vdekur të Forcave Ajrore.

“Është një humbje e tmerrshme jo vetëm për familjet e tyre, por edhe për miqtë dhe kolegët e Forcave Ajrore Kroate, si dhe për Forcat e Armatosura Kroate”, shkroi Milanovic. Ministri kroat i Mbrojtjes, Damir Kërstiçevic dhe zyrtarë të tjerë, kanë shkuan menjëherë në vendin e ngjarjes.

Zyrtarët ende nuk kanë njoftuar se cilat kanë qenë shkaqet e rrëzimit të aeroplanit./REL

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.