Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashRajoniTe FunditTe Gjitha

Autobusi bie në humnerë, 20 të plagosur në Maqedoni, mes tyre edhe fëmijë

 

 Paditen e sotme një aksident i rëndë ka ndodhur  në Veles të Maqedonisë, ku një autobus ka dalë nga rruga dhe është rrokullisur duke përfunduar në një humnerë.

 Deri më tani raportohet për 20 persona të plagosur, ku 4 prej tyre janë dërguar në spitalin mes të cilëve edhe një fëmijë.

Sipas mediave maqedonase, autobusi është me targa të Greqisë dhe dyshohet se në të udhëtonin turistë. Mësohet se nga aksidenti ka ndodhur pranë vendit të quajtur ‘Kulla’.

Forca të policisë dhe ambulanca kanë mbërritur në vendngjarje. Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit.

(J.V/Shuplaka)

 

 

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close