Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Denoncon aktivisti: 63-vjeçares i bënë tamponin dhe nuk i kthyen përgjigje, gjendja e saj u rëndua nga simptomat e Covid-19

Aktivisti Aulon Kalaja gjatë një interviste për Fax News, ka bërë publik rastin e një gruaje 63-vjeçare e cila iu nënshtrua testit të Covid-19, por nuk mori përgjigje për ditë me radhë.

Kalaja thekson se gruaja nuk kishte shenja minore të sëmundjes, por gjendja e saj shëndetësore ishte e agravuar, ndërkohë që shtoi se familjarët vazhdimisht telefononin ambulancën dhe askush nuk përgjigjej.

“Kemi të bëjmë me një grua 63 vjeçare. Kishte marrë urgjencën i kanë bërë tamponin dhe e kanë lënë 4 ditë pa i kthyer përgjigje. Nuk kishim të bënim me shenja minore të Covid-19, kjo mu bë e ditur nga një doktor të cilit i shpjegova gjendjen e saj shëndetësore.

Familjarët telefonin ambulancën dhe askush nuk përgjigjej. Kishte probleme me frymëmarrjen dhe kishte simptoma të rënda, dhe pas bisedimit me një mjek i është thënë se është për t’u shtruar në spital.

Kur janë për tu shtruar në spital ka një lloj burokracie të madhe. Mjekët i përshëndes dhe kanë mirënjohjen time, por nga ana tjetër sistemi shëndetësor është kapur nga një ministre që e ka vendosur ingranazhin e saj vetëm për personat e Rilindjes. Rasti konkret nuk është i vetmi!”- tha Kalaja.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.