Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Atentati ndaj Ines Hajrullës, Gjykata merr vendimin për autorët (Emrat)

Gjykata e Apelit në Vlorë ka lënë në fuqi vendimin e dhënë nga shkalla e parë, duke lënë në burg personat e arrestuar për atentatin ndaj Ines Hajrullës.

Autorët e dyshuar të këtij atentati që u lanë në burg janë:

Daut Elmazi

Albano Goxhaj

Dejvison Serjani

Ardjan Ahmeti

Mbi ta rëndonjnë  akuzat e vrasjes në rrethana cilësuese dhe mbajtje pa leje e armëve, municioneve dhe armëve shpërthyese. Atentati i dytë  ndaj Ines Hajrrulla ndodhi në Lungomare më  10 Maj 2019, ku mbeti i plagosur  një  kalimtar i rastit.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *