Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Ata kanë qënë bash duke fluturu”, flet dëshmitari i aksidentit me 4 të vdekur në Fushë Krujë: Ishin djem të rinj…(Zbardhen emrat e tyre)

Një aksident tragjik në afërsi të kryqëzimi të Borizanës në Fushë-Krujë, u mori jetën katër të rinjve mbrëmjen e djeshme, mjeti audi i të cilëve goditi nga pas një trajler që ishte duke ardhur nga Kosova.

3 prej të rinjve që mbetën të vdekur në vend janë identifikuar si Nazmi Rrahmani 35-vjeç, Flamur Visha 35-vjeç, dhe Arben Koni 33-vjeç.

Personi i katërt që humbi jetën teksa ishte duke u transportuar drejt spitalit të Traumës, është ende i paidentifikuar për Faxweb.al.

Ashtu siç u tha dhe në momentet e para të pas aksidentit, arsyeja e përplasjes duket të ketë qenë shpejtësia e lartë me të cilën udhëtonte mjeti i katër viktimave.

Si pasojë e shpejtësisë së lartë ata nuk kanë mundur dot që të frenojnë, duke shkaktuar një përplasje të fortë, që çoi në vdekjen e tyre.

Një dëshmitar që ka qenë në vendin e ngjarjes, në momentin e aksidentit,ka dhënë detaje për Fax Neës, ku shprehet se vetë ai ka ndihmuar në nxjerrjen e trupave nga makina, por përpjekjet për shpëtimin e tyre kanë qenë të kota.

“Ata kanë qënë bash duke fluturu, makina e atij kosovarit nuk ka pas faj. Të katër të vdekun, skishte ça me bëje. Kam qenë i pari që kam ardhur këtu se punoj roje. Trupat i kena qet me dorë, i kena nxjerrë kështu me gjak, trupa të rëndë shumë, djem të shëndoshë. Shpejtësia vallai, kanë qenë shumë”, shprehet dëshmitari, i cili punonte si roje në një karburant që gjendej pranë vendit ku ndodhi aksidenti.

Mësohet se viktimat kanë qenë banorë të fshatit Larushk të Fushë-Krujës.

(E.K/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close