AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Asnjë hap pas!” thirrja e fortë e presidencës për tubimin e 2 Marsit: “Vdekje” grushtit të shteti, liri Shqipërisë dhe shqiptarëve

Presidenti i vendit Ilir Meta ka ftuar të gjithë qytetarët që ti bashkohen në shesh në datën 2 Mars, të pajisur vetëm me flamujt kuqezi, për të bërë një tubim kundër “Grushtit të shtetit”, siç quan ai maxhorancën.

Ndërkohë që ditën e sotme ka reaguar edhe zëdhënësi i presidentit Meta, Tedi Blushi, i cili duke falenderuar shqiptarët për  mesazhet e solidaritetit, i fton ato me 2 mars që të dalin në mbrojtje të kushtetutës.

“Faleminderit mijra shqiptarëve për mesazhet e solidaritetit! Së bashku në 2 mars në Bulevardin “Dëshmorët e Kombit”! Asnjë hap pas! “Vdekje” grushtit të shtetit! Liri Shqipërisë dhe shqiptarëve! RROFTË KUSHTETUTA! RROFTË SHQIPËRIA! 🇦🇱 #PërKushtetutën #PërShqipërinë!”- shkruan Blushi.

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *