AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Asnjë dëmtim/ U aksidentua në punë, rikthehet në kantier pas mjekimit punonjësi i firmës ‘Salillari’

Pasditen e sotme u raportua se një punonjës i firmës Salillari ishte kishte marrë lëndime gjatë një incidenti gjatë punimeve që po realizohen në zonën e Kardhiqit në Gjirokastër.

Me anë të një reagimi për Fax News, kompania informon se 52-vjeçari është dërguar në spital nga kolegët e tij dhe pas një trajtimi të shkurtër mjekësor, me insistimin e tij është rikthyer në vendin e punës.

Mësohet se lëndimi ka qenë i lehtë gjë e cila nuk i ka shkaktuar probleme që të përbëjnë shqetësim për shëndetin e tij.

Latif Gaba po punonte në kanalet e rrugës nacionale Tepelenë-Gjirokastër teksa ka ndodhur edhe incidenti, dhe mënjëherë pas ngjarjes pavarësisht se nuk ka marrë lëndime serioze, është insistuar të dërgohet në spital për konsultim mjekësor.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *