Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Ishte vrásje me porosi, shkuan për tjetër kënd”, Artan Hoxha jep detaje për èkzekutimin e biznesmenëve në Laç (Flet për Jan Prengën dhe Biberajn)

Gazetari Artan Hoxha ka folur për vrásjen e dyfishtë të dy biznesmenëve Bujar Lika dhe Paulin Gjergji në Laç duke thënë se nuk ishte rastësi. Sipas tij, pas Eduart Lamaj që është autori kryesor i dyshuar i vrásjes fshihen disa porositës që nuk janë identifikuar ende, të cilët shkuan për tjetër kënd.

“Ngjarja e Laçit vazhdon të jetë një ngjarje në hetim i rëndësishëm. Ka të tjerë në kërkim. Ende nuk janë identifikuar porositësit. Është një ngjarje që është bërë me porosi. Autorët kanë hyrë në këtë histori për tjetër kënd”, tha Artan Hoxha për Abc News.

Ndërsa për ngjarje të tjera të bujshme në vend si vr.ásja e Biberaj dhe Jan Prengës, Hoxha i lidhi me porosi duke thënë: “Vr.ásja e Biberajt në Tropojë, hetimet janë sabotuar. Edhe ajo është ngjarje me porosi. Ngjarje e Rrëshenit, ka dyshime që vr.ásësi ka ardhur nga jashtë por ka dyshime që janë forca komando në Shqipëri.

Te Jan Prenga, prokuroria po kërkon të djègë kohën e vet”.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.