Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashRajoniTe FunditTe Gjitha

Arrestohet kreu i Komunës së Ulqinit dhe 4 zyrtarë të tjerë, ja për çfarë akuzohen

Kreu i Komunës së Ulqinit, Loro Nrekiq ëhstë vënë në prangat e Policisë së bashku me katë punonjë stë tjerë të administratës. Mësohet se arrestimi i tij ka ardhur pas hetimeve për punësime partiake, ndërkohë që urdhërat e ndalimit janë kryer me urdhër Prokurorisë Themelore të Shtetit (ODT) në Ulqin.

Përveç Nrekiq, u arrestuan gjithashtu Sead Osmanović, Sekretari i Sekretariatit për Financa të Komunës së Ulqinit dhe Shefi i Bordit Komunal (OO) të partisë DPS Ulqin; Mustafa Gorana, Sekretar i Sekretariatit për Shërbime Komunale dhe Mbrojtjen e Mjedisit; Saubih Mehmeti, Drejtor i Shërbimit të Mbrojtjes dhe Shpëtimit; Milazim Mustafa, Sekretar i Policisë Komunale dhe ish Kryetar i Asamblesë Komunale të Ulqinit.

Sipas Vijesti, akuza që rëndon mbi ta është ajo e punësimeve partiake.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *