Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Arrestohet “kapobanda” shqiptar i drogës në Itali, priste një ngarkese prej 294 kilogramësh kokainë nga Brazili, që nuk e mori kurrë

Policia e Shtetit Modena arrestoi një 34-vjeçar shqiptar, pas një urdhri arresti evropian të lëshuar nga autoritetet franceze, raportojnw mediat italiane.

Burri mbahet përgjegjës për krimin e trafikut të drogës pasi ajo ngarkesë prej gati treqind kilogramë kokainë ishte e destinuar për të. I gjetur në qytet, ai u prangos nga njerëzit e skuadrës fluturuese dhe u dërgua në burg.

Ai po priste të merrte 294 kg kokainë të cilën autoriteti lokal në vend të kësaj e kapi dhe kapi në portin francez të Montuar de Bretagne, brenda një konteineri nga Brazili.

Ndërkohë, të hënën e kaluar një tjetër peshk i madh nga dyqani përfundoi në pranga falë intuitës së oficerëve të policisë rrugore Modena Nord.

Në fakt, policët kanë arrestuar një shtetas turk të kontrolluar të dënuar ndërsa, duke drejtuar makinën e tij, ai po kalonte në dalje nga dalja në autostradën Modena Nord.

Makina iu nënshtrua një kontrolli, i cili bëri të mundur gjetjen, të fshehur brenda kapakut të motorit të automjetit, një shkop me lëndë narkotike e cila, nënshtruar një narkoteste, doli të ishte kokainë për një peshë prej 1.2 kg (vlera e 80 mijë euro).

Pluhuri i bardhë ishte fshehur në një ndarje të krijuar brenda kutisë së filtrit të ajrit. doli të ishte kokainë për një peshë prej 1.2 kg (vlera prej 80 mijë eurosh).

Pluhuri i bardhë ishte fshehur në një ndarje të krijuar brenda kutisë së filtrit të ajrit. doli të ishte kokainë për një peshë prej 1.2 kg (vlera prej 80 mijë eurosh). Pluhuri i bardhë ishte fshehur në një ndarje të krijuar brenda kutisë së filtrit të ajrit.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.