Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Arrestimi i protestuesve dëshmi dhune”, LSI: Rama i trembur nga shpirti i revoltës

Lëvizja Socialiste për Integrim, ka dal sot për një konferencë për shtyp ku është solidarizuar me qytetarët të cilët protestuan të shtunën e kaluar dhe tashmë ndiqen penalisht.

Gjatë konferencës LSI deklaroi se Edi Rama është i trembur nga shpirti i revoltës të qytetarëve, dhe nëpërmjet veprimeve të tij, të cilat janë të lidhura drejtëpqërdrejtë me krimin po mundohet të shpëtojë vetingun.

Ndërkohë që kjo deklaratë përfundohet me iden se kryeministri i vendit për shkak të interesave të tij është duke penduar progresin e Shqipërisë drejtë Bashkimit Europian.

 

Deklaratë e plotë:

Lëvizja Socialiste për Integrim, duke u solidarizuar me qytetarët protestues të mbajtur padrejtësisht në burg, me anë të një njoftimi për shtyp deklaron se:

Mbajtja në burg e protestuesve të opozitës, është një akt tjetër më shumë që dëshmon dhunën shtetërore të komanduar nga Edi Rama, i cili i trembur nga frika e revoltës popullore, po përdor edhe drejtësinë njësoj siç bën me policinë, me shpresë se do të mund të ndalë uraganin e protestës qytetare!

Nga ana tjetër, është dëshmia e rradhës e vendimeve të një drejtësie politike, që e vënë e gjitha nën thundrën e një pushteti të ngritur mbi krimin elektoral dhe që mbahet ende prej krimit të organizuar, po i shërben Edi Ramës me shpresë  se ky do të mund ta shpëtojë vetingut!

Mirëpo, ashtu sikundër as bombat me gazlotsjellës e paralizues, ashtu sikundër as dhuna e shkopinjëve të gomës se policëve shërbëtorë të krimit e jo të ligjit, edhe vendimet politike të gjykatësve shërbëtorë të krimit e korrupsionit, nuk e trembin dhe as e ndalin dot shpirtin e revoltës dhe vendosmërinë e protestës qytetare, e cila do të permbushë misionin e vet me largimin nga pushteti të Kryeministrit peng të krimit, që për interesat e pushtetit të vet, po mban peng të ardhmen europiane të Shqipërisë!

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.