Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Arrestim pranë shtëpisë së Presidentit Thaçi, serbit i gjenden armë të ftohta

Policia e Kosovës ka arrestuar një qytetar serb I.L, në Qagllavicë, saktësisht para shtëpisë së presidentit të vendit, Hashim Thaci.

Për të dyshuarin, Policia e Kosovës, thonë se ka qenë i dehur duke drejtuar veturën e tij dhe në atë lokacion ka shfaqur shenja të urrejtjes.

Arrestimin e serbit e ka konfirmuar Policia e Kosovës për Gazetën Express.

Me datë 28.03.2020 rreth orës 15:55, në rrugën Stefan Nemanja në Qagllavicë, është ndaluar dhe arrestuar i dyshuari mashkull serb I. L. (1989).

I dyshuari ka qenë në gjendje të dehur duke e drejtuar veturën e tij, ku në atë lokacion kishte shfaqur shenja të urrejtjes.

Këto veprime, i dyshuari i kishte përsëritur disa herë, deri në momentin kur ishte ndaluar nga njesia policore e cila në atë lokacion siguron një objekt të personalitetit zyrtar.

Gjatë kontrollimit të veturës, nga zyrtarët policor është gjetur një mjet i mprehtë thikë.

Në konsultim me prokurorin kujdestar është lëshuar Aktvendim mbi ndalimin e personit të dyshuar për 48 orë”, konfirmon Policia e Kosovës.

Personi i dyshuar është lëshuar me aktvendim mbi ndalimin e personit të dyshuar për 48 orë.

 

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *