Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashSportTe FunditTe Gjitha

Argjentina zhgënjen sërish, fati i kualifikimit vendoset në ndeshjen e fundit

Messi me shokë dështuan të mposhtin në shtëpi, rivalin e drejtëpërdrejtë, Perunë, duke shtyrë çështjen e kualifikimit në ‘Rusi 2018’, për më datë 11 tetor, kur do të luhen edhe ndeshjet e fundit kualifikuese.
Vendasit kontrolluan lojën në pjesën e parë, por rastet e shënimit ishin me pikatore, ndërsa vetëm një tentativë e Messit solli panik në portën peruane. 

Në fillim të pjesës së dytë Argjentina pati mundësinë më të mirë për të kaluar në avantazh, por së pari portieri priti gjuajtjen e Benedettos dhe më pas shtylla ndali goditjen e Messit. Portieri i Perusë tregoi një formë të mirë edhe në 3-4 goditje të tjera nga distanca, të futbollistëve argjentinas, që kërkonin golin me ngulm. 

Por, ndërsa yjet e Argjentinës nuk gjetën dot rrjetën, për të hedhur një hap drejt kualifikimit, është një tjetër ekip, që i jep një asist ekipit të Sampaolit. 

Paraguaji shënoi dy herë në minutat e fundit të takimit ndaj Kolumbisë, duke fituar 1-2 dhe duke i lënë argjentinasve sërish në dorën e vet, fatin e kualifikimit.  

Aktualisht Argjentina është në vendin e gjashtë me 25 pikë, po aq sa Peruja dhe një më pak se Kili dhe Kolumbia. Pas pesë ditësh Peruja do të presë Kolumbinë në një përballje direkte, ku e fituar është Argjentina, e cila nëse fiton në Ekuador siguron minimalisht fazën e Play off. 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.