Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

COVID-19 bllokon zgjedhjet në PS/ Pëllumbi: Asambleja do të shtyhet për një fazë të dytë në gusht

Pandemia COVID-19 bllokoi zgjedhjet brenda Partisë Socialiste. Në një intervistë për Fax News, Sekretari organizativ dhe i koordinimit elektoral në selinë rozë, Arben Pellumbi tregon se zgjedhjet mund të shtyhen në muajin gusht.

Në kryesinë e re, Pëllumbi nuk përjashton edhe përfshirjen e emrave kritikë brenda partisë, si Ditmir Bushati apo Vangjush Dako.

“Mund të jenë pjesë e kryesisë varet nga asambleja, ky ëhstë një proces votimi, i hapur. Nëse nga ai votim do të dalin edhe emra të kolegëve dhe shokëve tanë që ju përmendët sigurisht që do të jenë pjesë e saj.”- tha Pëllumbi.

Partia Socialiste pret që me fillimin e sesionit të ri parlamentar, të nisë edhe procesin e përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë.

Në zgjedhjet lokale të 2019-ës, disa kryetarë bashkie të Partisë Socialiste ngelën në rrjetën e dekriminalizimit. Ndaj Arben Pëllumbi e shikon të pamundur kontrollin e të shkuarës së cdo kandidati nga partia.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *