Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Arben Gjata rizgjidhet rektor i Mjëkësisë për mandatin e 5-të, pa rival përballë/ Zbardhen fituesit në 12 Universitete

Ka përfunduar numërimi i votave në Universitetin e Mjekësisë, ku Prof. Dr Arben Gjata është rizgjedhur rektor, për mandatin e tij të pestë radhazi. Gjata është zgjedhur fitues me 1146 vota pro dhe 180 kundër.

Gjata ka fituar zgjedhjet, pa asnjë kandidatë përballë, ndërkohë që zgjedhjet që u mbajtën dje janë shoqëruar me polemika të shumta, nga ana e studentëve por edhe vetë stafeve pedagogjike, për shkak të situatës së krijuar nga Covid 19.

Në të gjithë vendin janë zgjedhur 13 rektorë: Andrea Maliqari, rektor në Universitetin Politeknik; Fatbardh Sallaku, rektor në Universitetin Bujqësor; Skënder Topi, rektor në Aleksandër Xhuvani; Arben Gjata, rektor i Universitetin e Mjekësisë; Artan Hoxha në Universitetin e Tiranës.

Dhimitër Bello, rektor i Universitetit të Korçës; Roland Zisi, rektor në Universitetin e Vlorës; Kseanela Sotiofski, rektore në Universitetin e Durrësit; Suzana Golemi, rektore në Universitetin e Shkodrës; Bektash Mema, rektor i Universitetit të Gjirokastrës.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *