Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe GjithaTeknologji & Kuriozitete

Si të gjurmoni kontaktet me Covid? Apple sjell zgjidhjen për të gjithë përdoruesit

Apple ka zgjedhur një tjetër metodë që të lejojë iPhone-t të gjurmojnë kontaktet me Covid pa shkarkuar një aplikacion. Si një alternativë, është konsideruar që të përdoret një skemë e quajtur Express Notifications Express (ENE).

Kjo mban një regjistrim të të dhënave për 14-ditë të telefonave të tjerë të zbuluar përmes Bluetooth dhe shërben një alarm që tregon nëse përdoruesit janë diagnostikuar me virus. Kjo gjë ndodh vetëm nëse personat e infektuar zgjedhin ta tregojnë që kanë qenë ose janë bartës të sëmundjes pasi infektohen.

Një metodë e tillë i ndihmon krijuesit ë të mos zhvillojnë një aplikacion të tyre dhe përdoruesit e kanë më të lehtë që të lëvizin dhe të mbrojnë veten. Mendohet që ky opsion të përfshihet në përditësimin e ri të iOS.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *