AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Aplikacion në celular bashkëshortes, e masakron me shkop druri pas zbulimit

Një 32 vjeçar kosovar, punues në ndërtim në Vjenë, vrau nënën e djalit 2 vjeç dhe vajzave 4 dhe 9 vjeç duke e goditur me shkop, të premten e 20 shtatorit.

Detaje të reja dolën nga policia ku sipas raportimit te “Osterreich 24” Valdon D., pasi e kishte goditur për vdekje me shkop bashkëshorten e tij, kishte marrë fëmijët nga kopshti dhe shkolla dhe kishte shkuar me ta për të drekuar në një restorant në Vjenë, me qëllim që fëmijët të mos e shihnin ngjarjen.

Më pas, ai së bashku me fëmijët kishte shkuar në stacionin policor në lagjen Taubstummengasse të Vjenës ku edhe kishte bërë denoncimin për rastn.

Valdon D. në stacionin e policisë kishte treguar se ka goditur gjatë një mosmarrëveshje dy herë me një shkop prej druri mbi bashkëshorten e tij. Hetuesit kishin shkuar menjëherë në banesë duke gjetur gruan të shtrirë në tokë, pa ndjenja.

Motivi i ngjarjes dyshohet të jetë xhelozia. Siç është raportuar edhe më parë, Valdon D., kishte frikë se gruaja e tij po e tradhtonte. Për këtë arsye ai kishte instaluar një aplikacion në iPhone, sipas dyshimeve, me të cilin sinjalizonte lokacionin e bashkëshortes së tij. Dyshohet se ai e kishte kapur bashkëshorten e tij me një burrë tjetër.

Ndërkaq, avokati i Valdon D., Mirsad Musliu, ka thënë se klienti i tij nuk kishte qëllim ta vriste bashkëshorten e tij. Ai është shprehur se klienti i tij donte vetëm ta lëndonte.

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *