Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Eksperti i lartë i qeverisë ‘shtang’ senatorët: SHBA mund të arrijë në 100 mijë raste në ditë!

Anthony Fauci ka bërë një parálajmërim tmerrùes në lidhje me shifrat e mundshmne të infèksioneve që mund të arrijë SHBA nga korònavirusi.

Fauci i cili është eksperti më i lartë i qeverisë së SHBA, për sëmundjet infèktive ka shtángur senatorët amerikanë kur tha në Senat se “nuk do të befasohej” nëse rastet e reja të virùsit në vend arrijnë 100,000 në ditë.”

Është e qartë se nuk e kemi më gjendjen nën kontroll tani”, tha ai, duke parálajmëruar se nuk janë mjaftueshëm amerikanët që mbajnë máska e respektojnë distancën sociale. Sipas Faucit, gati gjysma e të gjithë rasteve të reja vijnë nga katër shtete.

Më herët, guvernatori i Neë York-ut tha se gati gjysma e të gjithë amerikanëve duhet të vetë-karántinohen nëse vizitojnë këtë shtet. Fauci po ashtu u shpreh se Amerika nuk mund t’i várë shpresat te krijimi i váksinës, sado e sigùrt dhe efèktive të jetë ajo.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *