Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetEkonomiFlashTe FunditTe Gjitha

“Besoj që me Presidentin do gjejmë gjuhën e përbashkët”, ministrja Denaj flet nga Vlora për akuzat e projektit Vlorë-Orikum dhe anulimin e rrugës së Selenicës: Kërkonte investim më të lartë se financimi

Ministrja e Financave Anila Denaj ishte në një takim me drejtuesit e institucioneve lokale të Vlorës në prezantimin e nismës për fiskalizimin e bizneseve. Në takimin e mbajtur në prefekturën e Vlorës, Denaj ka folur me krerë të institucioneve vendore. Më pas i është përgjigjur medias mbi problemin e ngritur për financimin e projektit të rrugës Vlorë-Orikum dhe atë të rrugës së lumit të Vlorës.

Denaj tha se ditën e djeshme, i është përgjigjur akuzave të presidentit juridikisht. “Diskutimet tona nuk duhet të mbajnë peng investime të mëdha”, tha Denaj dhe tha se beson që me Presidentin do e gjejnë gjuhën e përbashkët.

“Ne kemi rënë dakord për financat për huan, ndaj nuk janë ngritur grupe negociatorësh”, shton Denaj. Ndërsa është pikërisht mungesa e grupit negociator ajo që ka bërë që presidenti Meta të mos japë dakordësinë e marrjes së një tjetër huaje.

Denaj ka folur edhe për anulimin e rrugës së Selenicës, njohur si loti i 4 i projektit të lumit të Vlorës, duke thënë se në fazën e parë, në analizë, projekti kërkonte investim më të lartë se sa financimi.

Ministrja Denaj zhvilloi disa takime në Vlorë mbi informimin e fiskalizimit të bizneseve, ku ka folur edhe për dëmin e shkaktuar nga pandemia. Sipas Denaj, situata nuk quhet alarmante për 571 biznese të mbyllura në Vlorë.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *