Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Me pagën e luftës bleva një matrapik”, artistët tallen me ministren e Ramës: Ose është karagjoze, ose po…

Deklaratat e ministres së Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj, se këngëtarët duhet të mendojnë të punojnë në ndërtim ka bërë që rrjeti të shpërthejë në ironi.

Kanë qenë vetë artistët që e kanë konsideruar si qesharake deklaratën e ministres, të cilët nuk kanë nguruar që të shkruajnë me ironi në mediat sociale.

Ndër të parët që ka reaguar ndaj denajt ishte Renis Gjoka, i cili ka shkruar në “Instagram”.

“Ose po bën humor, ose është karagjoze si e gjithë dora e këtyre. Hë më thuaj ti tani. Të qesh apo të dh*hem duke qeshur?”.
Fill pas komentit të tij kanë reaguar edhe këngëtarë të tjerë, të cilët kanë komentuar në postimin e Gjokës.

“Unë them ta kapim shpejt se do mbetemi dhe pa ndërtim”, ka shkruar Eranda Libohova me ironi.
Aurela Gace, shkon edhe më tej me ironinë e saj, ku shkruan: “Edhe më kishte thënë babi bëhu inxhinere, apo mos e ka fjalën për lekët e palosura që kemi tani, edhe ti pastrojmë”!

Ndërkohë Eugent Bushpepa shton: “E kam shpenzuar rrogën e luftës nga qeveria për të blerë një metrapik. Më gjeni cdo ditë tek Brryli nga ora 7:30 deri në 17:30. Bëj dhe zhbllokim pusetash.”

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *