Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetEkonomiFlashTe FunditTe Gjitha

“7 mijë punonjës nuk kanë marrë pagën e lùftës”, Anila Denaj: Si do procedohet dhe afati kur kalohet

E ftuar në emisionin “Open” ministrja e Financave dhe e Ekonomisë, Anila Denaj ak folur për punonjësit që nuk kanë marrë pagat si dhe ka treguar shifrat për dhënien e pagës së lùftës.

Denaj tha se ka 7 mijë punëtorë janë akoma pa marrë pagën e lùftës. ‘ Janë 290 mijë punonjës që kanë marrë pagën e lùftës dhe janë 7 mijë punonjës  pa marrë pagën e lùftës. Këto punonjës nuk e kanë marrë pagën për arsye se biznesi nuk ka aplikuar.

Paga e prillit është dhënë në prill, paga e majit është dhënë në maj dhe paga e qershorit është  dhënë në qershor. 7 mijë punonjës do t’i marrin paratë menjëherë brenda muajit qershor”- tha Denaj.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *