Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Ambasadorja Kim i shkon në zyrë Kryemadhit direkt pas kthimit nga SHBA. Zbardhet biseda

Ambasadorja e sapoardhur e Shteteve te Bashkuara të Amerikes ka bërë një vizitë në selinë e partisë Levizja Socialoste për Integrim ku është takuar me kryetaren e kësaj force poltike Monika Kryemadhi. Në fokus të diskutimit kanë qenë temat më të nxehta që prekin situatën politike në vend duke e vënë theksin në cështjet e integrimit. Lajmin e ka bërë të  ditur vetë ambasada në një postim në rrjetin e saj në facebook ku shkruan:

Gjatë bisedës së saj me Kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi më 11 shkurt, Ambasadorja Kim u përqëndrua në rëndësinë e ecjes përpara me reformat zgjedhore të rekomanduara nga OSBE-ja dhe mirëpriti angazhimin demokratik të LSI-së për të siguruar miratimin e saj sa më shpejt. Ambasadorja dhe Kryemadhi biseduan gjithashtu edhe për rëndësinë që ka lufta kundër korrupsionit dhe përmirësimin e klimës së biznesit për të rritur mundësitë ekonomike për shqiptarët.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *