Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Ambasada e Kosovës do të vendoset në Jeruzalem, Netanyhau mesazh popullit kosovar

Ka kaluar thuajse dy javë që kur Kosova dhe Serbia nënshkruan marëveshjen ekonomike të mbajtur në Washington. Një ndër pikat e marrëveshjes fliste për vendosjen e ambasadës së Kosovës në shtetin e Jeruzalemit.

Pas arritjes së këtij pakti, kryeministri i Jeruzalemit Benjamin Netanyahu pritet t’i drejtohet popullit të Kosovës me një video-mesazhi.

Gjatë festës së “Rosh Hashanah”, e njohur ndryshe dhe si “Viti i Ri Hebraik”, Netanyhau do të përçojë një mesazh të fortë lidhur me marrëveshjen e arritur në Shtëpinë e Bardhë. Mësohet se “Viti i Ri Hebraik” do të organizohet nga Kryerabinati i Shqipërisë.

Gjithashtu gjatë ceremonisë pritet të ketë edhe një lidhje direkte me shefin e qeverisë izraelite.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *