Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Ambasada e amerikane: SHBA-të kanë premtuar deri në 100 milionë dollarë për COVID-19

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka njoftuar se SHBA ka premtuar deri në 100 milionë dollarë për të ndihmuar miq si Shqipëria dhe vende të tjera për të luftuar COVID-19.

Sipas ambasadës, kjo mbështetet në asistencën më të gjerë që ka ndihmuar në ngritjen e kapaciteteve dhe forcimin e infrastrukturës.

🇦🇱️ | “Shtetet e Bashkuara kanë premtuar deri në 100 milionë dollarë për të ndihmuar miq si Shqipëria dhe vende të tjera për të luftuar COVID-19. Kjo mbështetet në asistencën më të gjerë që ka ndihmuar në ngritjen e kapaciteteve dhe forcimin e infrastrukturës. Ne do t’ia dalim së bashku – si gjithmonë. Jemi ende me Shqipërinë”! | Ambasadorja Yuri Kim. Mësoni më shumë duke klikuar mëposhtë.

🇺🇸️ | “U.S. has pledged up to $100 million to help friends like #Albania & others combat #COVID19. This builds on broader assistance that has helped build capacity & strengthen infrastructure. Ëe ëill get through this together – as alëays. Jemi ende me Shqipërinë!” | Ambassador Yuri Kim. Learn more by clicking on the link beloë.


(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *