Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Amabasada Amerikane paralajmëroi zyrtarët e korruptuar, gazetari: Po u hap lista nuk shkojnë më politikanë në SHBA

Ditën e sotme Ambasada Amerkianë ka publikuar një video ku ka treguar se lufta kundër korrupsionit është prioritet për SHBA-në dhe se zyrtarët e korruptuar dhe famljarët e tyre nuk do të kenë kurrë mundësi që marrin vizë.

Po ashtu në njoftimin e Ambasadës si shembull për ndalimin e zyrtarëve të korruptuar janë përmendur deputeti Tom Doshi, ish-kryebashkiku i Durrësit Vangjush Dako dhe ish-kryeprokurori Adriatik Llalla si të përfshirë në afera të mëdha korrupsioni.

Gazetaru Basri Çollaku në një shkrim në rrjetet sociale ka dekalaruar se po u hap lista, nuk shkojnë më poltiknaë në USA.

Po u hap lista, nuk shkojne me politikane ne USA…
Adriatik Llalla
Vangjush Dako
Tome Doshi
Jane tre emrat e ripermendur sot nga Ambasada Amerikane ne Tirane si non grata per ne USA, per shkak se si zyrtare te larte, jane perfshire ne afera te medha korrupsioni..
Dy prej tyre, Dako e Doshi, me punen e tyre patriotike, i kane dhene Rames nje dyzine deputete, duke e bere ai qe eshte..
Te mendosh se informacioni i Ambasades Amerikane dhe DASH, per politikane e zyrtare te larte shqiptare te korruptuar, eshte i pafundem, shpresojme se do te kemi nje liste qe se paku duhet ta kape 300-shen..”- u shpreh gazetari.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *