Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

‘Alláhu do iu shkátërrojë, Alláhu do iu shkátërrojë’, i afërmi i personit që u árrestua në Kamëz: Fëmijët të zhveshur në shkollë bëhen pròstituta!

Momente te.nsioni u shënuan paraditen e sotme në Kamëz, ku një 35-vjeçar i identifikuar si Ronald Kryemadhi rreth 35-vjeç qëlloi mbi punonjësit e pòlicisë me a.rmë, për shkak se këta të fundit kishin shkuar për të bërë shoqërimin e tij drejt Gjykatës së Tiranës, pasi kishte një de.noncim për dhùnë ndaj tij.

Kryemadhi, i cili është i dyshuar për bindje ekstreme, i pengonte fëmijët të shkonin në shkollë me pretendimin se ata i shkollonte Állahu, dhe po ashtu ushtronte dhùnë ndaj tyre. Ai u vetëdorëzua pas disa minutash negociatash mes tij, një banori të zonës, por edhe RENEA-s, ndërkohë që më herët kishte kë.rcënuar se do të vr.iste edhe fëmijët e tij.

Për të forcuar mendimet radikale të personit të árrestuar ka shërbyer dhe një tjetër qytetar, që ka shkuar pranë banesës, i njohur me Kryemadhin, i cili iu thoshte punonjësve të pòlicisë se ata do ti shkátërronte Állahu për veprimin që kishin kryer.

Qytetari emri i të cilit nuk dihet, thotë se Kryemadhi nuk i çonte fëmijët në shkollë, pasi atje përfundojnë si pròstituta dhe të zh veshur.

“Nëse ka sha dikënd e marr unë përgjegjësi që e ka bërë. Állahu u shkátërroftë, állahu u shkátërroftë, állahut u shkátërroftë , kush i hap lu.ftë një njeriu të állahut, állahu iu shkátërron. U dhashka me e çu një fëmijë në shkollë dhe me i zh vesh.

Shteti urdhëron me çu fëmijët në shkollë, me i q.it pròstituta, zotërinë e kam vëlla mysliman. E njoh shumë mirë, është njeri i qetë, unë iu bëj këshillë ju që të pendoheni te Állahu para se t’iu vijë vdèkja. Pse e árrestoni, për çka arsye e keni árrestuar atë vëlla, jepni llogari te Állahu, do të pendoheni për këtë që po bëni. Állahu u shkátërroftë, Állahu i shkátërroftë, je në lu.ftë me Állahun, kanë qenë edhe më të fortë se ju dhe i ka shkátërruar Állahu”, shprehet qytetari në videon e mëposhtme që është siguruar nga Fax News.

(E.K/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *