BotaTe FunditTe Gjitha

“Allahu Akbar”, 42-vjeçari sulmon me thikë kalimtarët në Francë

Një 42-vjeçar ka sulmuar me thikë shtatë persona në Toulouse të Francës, mes të cilëve janë edhe tre oficerë policie. 

Një ish-pacient psikiatrik ka goditur katër kalimtarë, pastaj sulmoi tre oficerë policie duke bërtitur Allahu Akbar në Toulouse.

42-vjeçar, vazhdoi të thërriste Allahu Akbar, më pas ai u rrëzua përtokë duke shpërthyer në lot.

Ne po bisedonim dhe ai u hodh mbi ne. Ai së pari kapi djalin tim dhe pastaj rrahu vajzën time. Ne vetëm vrapuam”, shprehen dëshmitarët.

(S.SH/Shuplaka)

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *