Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Pasi u tërhoq zvarrë, Alfred Lela flet nga protesta: Punonjësit e policisë i kam falur, nuk e kam falur Edi Ramën (Qytetari i ndërpret fjalën)

Analisti dhe gazetari Alfred Lela ishte sot i pranishëm në protestën e dytë të Aleancës për Mbrojtjen e Teatrin, ku foli edhe për dhunën e ushtruar ndaj tij gjatë ditës kur u shemb Teatri Kombëtar.

Lela tha se policët i fal për dhunën e ushtruar, por kryeministrin dhe ministrin e Brendshëm jo. Pasi sipas Lelës, janë treguar burracakë, e nuk kërkuan falje për përplasjen që ndodhi mes uniformave blu dhe artistëve e aktivistëve. Gjatë fjalës së tij Lela u ndërpre nga një, qytetarë i cili thërriti “Nuk e njoh policinë e Leshit!”

“Unë i kam falur policët sepse janë bija e bijë nënash të bërë kokë turku, por nuk janë të parët, qofshin të fundit. Nuk e kam falur e nuk do e fal Edi Ramën dhe Sandër Leshin, jo se u dhunova atë ditë, as sepse ishim të pazotë për ta njohur e pranuar dhunën, por për të qenë burra Shqipërie e për të thënë na falni, ndodhi, nuk mundën se janë burracakë, e se janë burracakë s’kam për ti falur. Të mos keqkuptohemi se nuk do të thotë se do marr pushkën”.- tha Lela. (M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *