Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashJetë dhe stilShowBizTe FunditTe Gjitha

Alex Rodriguez kishte shpresë se Jennifer Lopez mund të kthehej me të, këngëtarja bën lëvizjen e papritur. Përgatituni për një rikthim të “Bennifer”

Shumë kohë para J-Rod, bashkimit të emrave Jennifer Lopez dhe Alex Rodriguez, ishte Bennifer, pra Ben dhe Jennifer. Jennifer Lopez dhe Ben Affleck ishin të famshëm për takimet e tyre dhe ishin fejuar në fillim të viteve ’00. Çifti, i quajtur Bennifer, ndau ekranin në Gigli, Jersey Girl dhe aktori madje bëri një paraqitje në videoklipin “Jenny from the Block”.

“Ai është shumë i zgjuar. I dashur. Simpatik, i dashur dhe thjesht e admiroj atë në çdo mënyrë. Unë e respektoj atë. Ndihem sikur ai më mëson gjëra ”, tha Lopez një herë për Affleck, i cili e quajti të fejuarën e tij të atëhershme një“ bukuri të këndshme me shpirtin e artistëve që më ka bërë një njeri jashtëzakonisht të lumtur ”.

Ndërsa çifti u nda gati dy dekada më parë, duket se Lopez ka rrethuar bllokun. Të parët e famshëm (single!) Thuhet se kanë kaluar kohë së bashku që kur Lopez dhe i fejuari i saj Alex Rodriguez u ndanë në prill të 2021. Megjithëse është raportuar se dyshja janë vetëm miq, ne po i hedhim një vështrim romancës së Bennifer.

Si u njohën Ben Affleck dhe Jennifer Lopez?
Lopez dhe Affleck u takuan në setin e filmit të tyre Gigli, i cili doli në vitin 2003. E pyetur se kur u dashuruan, aktorja e The Ëedding Planner i tha Pat O’Brien në 2003, “Ju nuk mund ta përcaktoni atë. Ne u bëmë miq së pari. Kjo është e vërteta e sinqertë ndaj Zotit “.

Lopez pranoi te Diane Saëyer në 2002, se ajo dhe Affleck kishin të njëjtin lloj edukimi. Ajo tha, “Ne kemi biseduar rreth asaj se si njerëzit e shohin atë me një lloj personi dhe mua me një lloj tjetër personi, dhe ne të dy së bashku është si ‘Si ndodhi kjo?’ Dhe si jemi ndoshta më shumë njësoj dhe nga i njëjti lloj prejardhje dhe, e dini, i njëjti lloj edukate dhe i njëjti lloj i familjes dhe i njëjti lloj shtëpie dhe të gjitha ato lloj sendesh. ”

Affleck jo vetëm që kishte fituar Lopez, por edhe nënën e saj. “Nëna ime e do Benin. Ajo e do atë ”, ndau këngëtarja e“ Let’s Get Loud ”. “Unë madje i thashë atij, unë isha si,” Shiko se ajo kurrë nuk e pëlqen vërtet askënd me të cilin jam i përgatitur, “dhe ai ishte si” Mirë “, por ai e fitoi atë, në modën e vërtetë të Affleck.”

Kur u fejuan Ben Affleck dhe Jennifer Lopez?
Lopez konfirmoi fejesën e saj me yllin e Good Will Hunting gjatë një interviste me Sawyer që u transmetua në nëntor të vitit 2002. “A jeni fejuar?” Sawyer pyeti, të cilit Lopez u përgjigj, “Po”.

Duke kujtuar propozimin, aktorja zbuloi se Affleck e çoi përsëri në shtëpinë ku u rrit. “Ai hap derën dhe është vetëm një batanije, një jorgan me petale trëndafili në të gjithë shtëpinë,” tha ajo. “Kaq shumë qirinj dhe vazo me buqeta dhe kënga ime” Glad “po luante dhe unë hyj brenda dhe jam shumë e mbingarkuar sikur nuk e prisja.”

“Unë isha tamam si‘ O Zoti im ’dhe pastaj vazhdoja të mendoja, isha si si e bëri këtë sepse ishim në Filadelfia duke punuar. Unë isha si, ‘Kush e bëri këtë?’ Dhe ai ishte si, mom Nëna ime më ndihmoi ta bëja ’dhe unë sapo fillova të qaj, duke qarë”, vazhdoi Lopez. “Ishte dita më e mirë e jetës sime.”

Para aktorit të Gone Girl, Lopez ishte martuar me Ojani Noa dhe Cris Judd, nga të cilët ajo bëri kërkesë për divorc në korrik të vitit 2002. Interpretuesi i rrëfeu Swayer se ndjenjat e saj për Affleck ishin “krejt të ndryshme nga çdo gjë” që ajo kishte provuar.

Çfarë ndodhi me dasmën e Ben Affleck dhe Jennifer Lopez?
Ditë para se të ecnin nëpër korridor në shtator të vitit 2003, Lopez dhe Affleck vendosën të shtyjnë dasmën e tyre. “Për shkak të vëmendjes së tepërt të mediave që lidhen me dasmën tonë, ne kemi vendosur të shtyjmë datën,” thanë kostumet e Jersey Girl në një deklaratë të marrë nga PEOPLE në atë kohë. “Kur e gjetëm veten duke menduar seriozisht që të punësonim tre” nuse mashtruese “të ndara në tre vende të ndryshme, kuptuam se diçka ishte e gabuar.

“Ne filluam të ndiejmë se shpirti i asaj që duhet të ishte dita më e lumtur e jetës sonë mund të komprometohej”, shtuan Lopez dhe Affleck. “Ne e ndjemë atë që duhej të ishte një ditë e gëzueshme dhe e shenjtë që mund të prishej për ne, familjet tona dhe miqtë tanë.”

Për Vice, Lopez zbuloi gjatë intervistës së saj dhe Affleck në Dateline 2003 se ajo kishte në plan të ndryshonte emrin e saj në “Jennifer Affleck” pas martesës së tyre.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.