AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Albin Kurti i vetëm në garë, votohet për kryetar i Vetëvendosjes

Anëtarët e Lëvizjes Vetëvendosje votuan sot për zgjedhjen e kryetarit të ri. Lëvizja Vetëvendosje mbajti sot zgjedhjet për kryetar të kësaj partie, ku kandidati i vetëm për mandatin e ardhshëm ishte Albin kurti.

 Pavarësisht thirrjeve të vet Kurtit, ata që dhanë dorëheqjen nga pozitat brenda partisë, si ish-kryetari Visar Ymeri, nuk morën pjesë në votim.

Ndërsa Vetëvendosje zgjedh kreun e ri, duket se ndasitë brenda partisë janë ende shumë të mëdha dhe figurat e saj kryesore po mendojnë hapur që të vazhdojnë rrugën politike të ndarë nga lëvizja që i bashkoi. (M.Q/Faxweb)

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *