Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Albin Kurti bën fushatë në Shqipëri: Nuk munden më figurat, praktikat dhe idetë e konsumuara për 30 vjet (FOTO)

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është duke bërë fushatë në zgjedhjet Parlamentare të Shqipërisë për kandidatët e “Vetëvendosjes”, të cilët garojnë të pavarur.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kurti u bën thirrje qytetarëve që të votojnë kandidatët e ‘Vetëvendosjes’ pasi tashmë qeveritarët që kanë 30 vite që drejtojnë nuk kanë më ide të reja.

“Me Iliaz Shehun jam takuar para disa viteve, kur ai jetonte e studionte filozofi në Paris. Sot, ai është ligjërues universitar në Shqipëri. Aktivist i Lëvizjes qysh prej 2010, ai kërkon mbështetjen tuaj si Kandidat i Pavarur për deputet në Qarkun e Lezhës, me numër 13.

Synim i VETËVENDOSJE!-s është që të rinjtë si Iliazi t’i kthejë në Atdhe, sepse vetëm kështu mund ta bëjmë ndryshimin që njerëzit kaq shumë e duan dhe që popullit e shtetit i nevojitet.

Doktorant në Sorbonë, Iliazi është njeriu i duhur për të çuar përpara një projekt të mirëfilltë moderniues dhe evropianizues. Nuk munden më figurat, praktikat dhe idetë e konsumuara për 30 vjet, të prodhojnë dot ndonjë gjë të re sot.

Lëvizja është në Lezhë për të qëndruar, dhe me punën e Iliaz Shehut, Marin Nikollës, Emanuela Kamshit e shumë të tjerëve që po kontribuojnë pa u lodhur, shpejt Lezha do të jetë qendër e fortë e Lëvizjes.

Qytetarë nga Lezha e Mirdita, nga Laçi e Shëngjini, mos harroni, në 25 prill, në fundin e fletës së votimit, Iliaz Shehun e gjeni si Kandidat të Pavarur me numrin 13. Ai është kandidat #KrejtTjetër.”, shkruan Kurti.

(R.G/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

  • Koalicioni i udhëhequr nga PD (54%, 13,291 Votes)
  • PS (28%, 6,769 Votes)
  • Nuk do të votoj (9%, 2,161 Votes)
  • LSI (5%, 1,199 Votes)
  • Të tjera (4%, 1,001 Votes)

Total Voters: 24,421

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.