Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Alarmohen autoritetet greke, zbulohet variant i kombinuar i Covid-19. Ekspertët nuk e dinë ende rrezikun e tij

Një variant i kombinuar i koronavirusit është zbuluar në Greqi.

Ky variant është tepër shqetësuese pasi është një kombinim i mutacionit britanik dhe një mutacioni që gjendet në të dy llojet e tjera, Afrikës së Jugut dhe Brazilit.

Rasti është duke u hetuar, pasi shkencëtarët nuk e dinë saktësisht se cili është rreziku i tij.

Sipas mediave greke konsiderohet se ky variant do të jetë më ngjitës si mutacioni britanik, ndërsa ka të ngjarë të jetë më rezistent ndaj antitrupave, siç janë lloji i Afrikës së Jugut dhe Brazilian.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.