AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Alarm në Voskopojë, gjendet një predhë e Luftës së dytë Botërore (VIDEO)

Eshtë gjetur një predhë e Luftës së dytë Botërore.

Fax News raporton se ngjarja ka ndodhur ditën e sotme në Voskopojë, gjatë punimeve në rrugën në drejtim të Manastirit të Shën Prodhromit.

Sipas informacioneve zyrtare nga policia mendohet se predha i përket Luftës së Dytë Botërore, dhe se është e përmasave të mëdha.
Gazetarja e Fax News, ledjona Xheladinaj raporton se prej 3 ditësh policia e Korçës ruan vendin ku u gjend predha, banorët janë në panic dhe në segmentin rrugor ku u gjet predha kalojnë edhe shumë turistë vendas dhe të huaj.
Pritet të vijnë specialistë nga Tirana për të bërë procedurat e nevojshme.

(F.M/Faxweb)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *