Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Alarm në shtetin kufitar me Shqipërinë, rekord i fríkshëm me raste të reja COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e shëndetësie së Maqedonisë së Veriut ka paralajmëruar rikthimin e valës së dytë të infeksionit në vend, ku në 24 orët e fundit janë regjistruar 196 raste të reja me COVID-19 nga 1 213 testime të kryera dhe 8 të vdékur.

Nga totali i rasteve të sotme, 90 janë në Shkup, 17 në Kumanovë, 5 në Shtip, 45 në Tetovë, 8 në Strugë, 1 në Veles, 4 në Manastir, 11 në Ohër, 8 në Gostivar dhe të tjera.

Në Maqedoni ka mbi 3 895 raste me koronavirus dhe 179 të vdékur prej koronavirusit.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *