Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashTe FunditTe Gjitha

Alarimi i qytetarit tek Berisha: Të sëmurët me kancer në mëshirë të fatit, në QSUT s’ka ilaçe

Ish=kryeministri, Sali Berisha ka publikuar ditën e sotme mesazhin e një qytetari, i cili i shkruan Berishës së të sëmurët me kancer janë në mëshirë të fatit, pasi në QSUT mungojnë ilaçet.

Qytetari shkruan se tek Onkologjiku në QSUT mungon një lloj ilaçi i quajtur herceptinë, i cili kushton nga 500€-1000€ vetëm për një seancë.

MESAZHI I PLOTË:

Korrupsioni qeveritar le te semuret me kancer pa ilaçe ne meshire te fatit!

Lexoni mesazhin prekes te qytetarit dixhital. sb

“Pershendetje zoti Berisha! Fillimisht uroj te jeni mire me shendet. Dua te ndaj me ju nje shqetesim te madh te cilin shpresoj ta ndani ne seancen e neserme perballe qeverise. Behet fjale per mungesen e nje ilaçi te onkologjiku ne QSUT. Ilaçi quhet HERCEPTINE dhe ka shume kohe qe mungon dhe e vetmja pergjigjie qe marrim eshte: “E ka ne dore ministria!”. Ilaçi kushton 500€-1000€ vetem per nje seance dhe mami im duhet ta marri 18 here. Shume te diagnostifikuar me semundje tumoriale, presin çdo dite e nuk e marrin dot kete ilaç ne spital dhe gjithashtu nuk arrijne ta blejne dot vete. Besoj shume qe do e ngrini kete problem kaq urgjent. Iu pershendes me besim e respekt!

(S.SH/Shuplaka)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close