Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Akuzat për pasuri të pajustifikuara, Gjykata e Apelit urdhëron nisjen e hetimeve për Ervin Bushatin

Gjykata e Apelit në Tiranë ka urdhëruar gjatë ditës së sotme Prokurorinë që të nisë hetimet ndaj deputetit të Partisë Socialiste, Ervin Bushatit I cili kuzohet që prej vitit 2018 nga Partia Demokratike për mos-justiifikim të pasurisë.

Kallëzimi i bërë nga PD, ka bërë që prokuroria e drejtuar nga Arta Marku të nis hetimet ndaj deputetit Bushati, por pas njëfar kohë ajo vendosi që ti mbyllë këto hetime.

Kujtojmë që Bushati është denoncuar nga PD-ja në shtator të vitit 2018, për të paktën 7 pasuri të deklaruara të cilat ai nuk i justifikon dot. Kjo pasuri ka të bëjë sipas PD-së me tukë truall me një vlerë të pa justifikuar të cilat ndodhen në Tiranë, Sarandë dhe Kavajë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *