AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Aktori ironizon politikën/ “Betohet” tek noterja anëtar në Gjykatën e Lartë: Thash po mbaroj punë këtu, pa shqetësuar presidentin

Aktori i humorit, Julian Deda, ka ironizuar me situatën politike në vend, pasi Anëtarja e Gjykatës Kushtetuese, Arta Vorpsi u betua sot para noteres.

Në facebook, pasi ka postuar një foto përballë një noterie, Deda shkruan me ironi se vendosi të betohet për anëtar të Gjykatës së Lartë, “pasi në Kushtetuese nuk ka më vende bosh”.

Postimi i plotë:

Me uroni fat. Meqe per Gjykaten Kushtetuese nuk ka me vende bosh, vendosa te betohem per anetar te Gjykates se Larte.

Ju kerkoj ndjese per veshjen time me tuta por meqe kalova andej thashe ta mbaroj si pune tek noterja pa shqetesuar Presidentin. Betohem se do sherbej me ndershmeri.

Fjalët Kyce

Ambasadorja amerikane Yuri Kim nis detyrën në Shqipëri. Me ardhjen e saj mendoni se do të ketë 'koka të prera' ndër politikanë dhe eksponentë të krimit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *