Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Aktorët solidarizohen me të prekurit nga tërmeti, nisin mbledhjen e ndihmave: Sillni atë që mundeni

Të gjithë qytetarët janë solidarizuar ditën e sotme me të prekurit nga tërmeti i fuqishëm që goditi vendin. Edhe aktorët që kanë dalë në mbrojtje të Teatrit Kombëtar janë mbledhur para ambienteve të teatrit dhe kanë bërë thirrje për të gjithë banorët që të mbledhin ndihma për të lënduarit nga lëkundjet.

Ata kanë kërkur të mblidhen ushqime dhe veshmbathje, ndërsa nga fotot dhe videot e publikuara në “Facebook” duket se qytetarët i janë përgjigjur pozitivisht thirrjes sepse janë mbledhur edhe ndihmat e para.

“Nuk jemi në garë me njëri-tjetrin. Jemi në garë me fatkeqësinë natyrore. Silleni atë që mundeni në sheshin e Teatrit dhe ne do ta dërgojmë tek familjet e pastreha”, thuhet në postimin e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit.

Postimi i plotë i Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit:

Secili prej nesh ka në shtëpi ca gjëra tepër: Dyshek gome, shtresa e mbulesa; Enë kuzhine e servise jo komplete; Veshje e këpucë; Furrnelë a bombola gazi; Ngrohëse elektrike a me gaz. Kushdo nga ne, mund të blejë ndonjë konservë peshku a mishi, një kg miell; një kg oriz; një kg sheqer; një litër vaj; një pako makarona; një bidon ujë; një sapun a një shampo; ca detergjent a një legen. Ç’të mundeni! Sa të mundeni! Nuk jemi në garë me njëri-tjetrin. Jemi në garë me fatkeqësinë natyrore. Silleni atë që mundeni në sheshin e Teatrit dhe ne do ta dërgojmë tek familjet e pastreha.


(M. I./ Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.