Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashShowBizTe FunditTe Gjitha

“Aktorët rrinë numërojnë 10 lekëshat” Drilon Hoxha e thotë troç sa fiton nga filmat

Aktori dhe regjisori Drilon Hoxha eksperiencat e para në media i ka pasur në talent-shoë.

Regjisori i dy filmave më të njohur të tij ‘Drejt fundit’ dhe ‘Dashuria s’mjafton’ gjatë një intervistë në emisionin ‘Mos i fol shoferit’ ka folur për projektet e tij për karrierën dhe fitimet që merr nga rolet.

Driloni gjatë intervistët është shprehur se as babi i tij nuk e ka besuar dot shumën që unë fitoja nga rolet.

Por aktori me rolin e parë ka blerë shtëpi ndërsa me rolin e dytë i’a dha të atit për t’i vërtetuar atij të kundërtën.

“Me filmin e parë kam blerë shtëpi në filmin e dytë kam bërë shumë lek. Kur u mora në fillim me aktrim babi më thoshte çe do këtë profesion, aktorët rrijnë tek pedonalja dhe numërojnë 10 lekshat. Kur i dërgova babit lekët e filmit të dytë nuk i besonte që vinin nga kjo”- është shprehur Driloni.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *