AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Aksioni si nëpër filma, policia ndjek makinën me kanabis, një person në kërkim

Fax News bën me dije se ditën e sotme, Policia e Sarandës ka ndjekur dhe më pas ka arritur të ndalojë një automjet që transportonte 6 kilogram kanabis.

Mësohet se drejtuesit e automjetit tip BMË, nuk i janë bindur fillimish urdhërit të forcave të rendit për të ndaluar e me pas janë ndjekur dhe është bërë e mundur ndalimi i mjetit.

Policia ka arritur të kapë vetëm njërin nga trafikantët, shtetasin Andi O., 16-vjeç nga Tepelena, ndërsa shtetasi tjetër me iniciale L.M, 32-vjeç nga Tepelena është larguar dhe tashmë është shpallur në kërkim.

Bëhet me dije se në mjet u gjetën dhe sekuestruan rreth 6 kg kanabis, të cilat kishin destinacion Greqinë.

Mësohet se prej fillimit të vitit 2018, të arrestuarit nga Policia e Sarandës për trafik kanabisi janë mbi 20 persona.

(E.L/Faxweb)

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *