FlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Aksident tragjik në Kukës/ 25-vjeçari humb jetën pas daljes së motorit nga rruga, rëndë i vëllai (EMRAT)

Një aksident tragjik ka ndodhur në Kukës, konkretisht në fshatin Lusan, ku dy vëllezër janë aksidentuar me motor.

Fatkeqësiht nga ky aksident ka humbur jetën 25-vjeçari Ndriçim Cara 25 vjeç ndërsa ka mbetur i plagosur vëllai i tij Demir Cara 36 vjeç.

Shkak aksidenti besohet të ketë qenë humbia e kontrollit të motorit nga ana e shoferit.

Njoftimi i policisë:

Më datë 18.03.2018, në fshatin Resk, shtetasi N.C., 31 vjeç, banues në Zall Lusën, duke drejtuar mjetin motor, tip “HONDA”, i cili udhëtonte së bashku me vëllain, nga fshati Lusën në drejtim të fshatit Kolesian, ka humbur kontrollin e motorit në hyrje të fshatit Resk, Kukës.

Për pasojë ka humbur jetën drejtuesi i motorit shtetasi N.C., si dhe është dëmtuar vëllai i tij, D.C., 29 vjeç, banues në Lusen.

Shtetasi D.D, pasi ka marrë ndihmën e parë mjeksore në spitalin e Kukësit, është dërguar për mjekim më të specializuar në Spitalin Ushtarak të Tiranës.

Materialet do ti referohen Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprën penale “ Shkelje e rregullave të qarkullimit rrugore”parashikuar nga neni 290/1 i Kodit Penal.

(B.H/Faxweb)

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.