Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Akoma e kam shpirtin te PS-ja”, flet ish-socialisti kandidat me LSI: Rama i ka larguar të gjithë, e filloi me Nanon

Kandidati i parë në listën e LSI-së në zonën e Gjirokastrës, Vangjel Tavo, ka deklaruar mbrëmjen e djeshme se shpirtin e ka akoma te ish-partia e tij, PS-ja, por jo te Rilindja.

Përgjigja e tij ka ardhur teksa është pyetur në emisionin “Zonë e Lirë”, se përse Kryeministri Edi Rama, ka larguar nga Partia disa politikanë.

Sipas Tavos, kryeministri Edi Rama që kur ka ardhur në pushtet e ka nisur me largimin e socialistëve, duke filluar me të parin Fatos Nanon.

Pjesë nga Biseda:

Pyetje: Ti që e njef mirë Partinë Socialiste, ke qenë prej vitesh…

Tavo: Dhe akoma shpirtin e kam te PArtia Socialiste dhe jot e Rilindja

Pyetje: Përse Ramsi largoi të vjetrit nga lista e PS-së?

Tavo: Ndër vite ka filluar që t’i largoj që kur erdhi në pushtet. Që prej Fatos Nanon të parin, Ramsi ka larguar ndër vite socialistët.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.