Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Njerëz me çanta në shpinë futeshin e dilnin nga shtëpia e tyre”, pastori Pano bën deklaratën trònditëse: Në Shqipëri ka grupe satanike

Pastori Akil Pano ka deklaruar hapur se në Shqipëri lëvizin grupë te rrezikshme njerëzish që praktojnë satanizmin dhe ekzorcizmin. I ftuar në studion e “Open”, Pano tha se ata njerëz që futeshin me çanta në shpinë në shtëpinë e familjes Josifi nuk dukeshin normalë.

Akil Pano shtoi më tej se gratë e familjes Josifi mund të jenë bërë edhe pjesë e një eksperimenti njerëzor, për të parë se sa mund të përballonin.

“Ka grupe satanike që qarkullojnë në Shqipëri. Këta individë mund t’i jenë nënshtruar një eksperimenti njerëzor se deri ku do të mbërrijnë. Njerëz me çanta në shpinë që futeshin dhe dilnin nga shtëpia e tyre. Ka dhe grupe që praktikojnë ekzorcizmin…Ne u izoluam për disa javë gjatë pandemisë dhe unë merrja qindra mesazhe që njerëzit i kishte kapur depresioni. Kjo gjë nuk ishte normale,”– tregon Pano.

Pastori i njohur Akil Pano tha se lyerja e trupit me uthull e një të vdekuri nuk është praktikë e krishtërimit.

“Në biblën që lexoj unë nuk ekzistion si praktikë lyerja e trupit me uthull. Nuk është praktikë e krishtërimit. Në religjon thuhe se jeta është dhuratë e zotit dhe se vetëvrásja është mëkat, kjo pasi nuk mundet të rrëfehet. Kur flitet për ringjalljen në Bibël, flitet për ringjalljen e shpirtit. Vajza do të përballet sërish me Prokrurorinë, Blerta nuk tregon disa të dhëna për të cilat dyshohet se ajo….

Në deklaratat e motrës nuk thuhet se cilin religjon kanë ndjekur 5 vitet e fundit. Ajo ka thënë që më herët kanë ndjekur Kishën Ungjillore në Përmet dhe pastaj ka ndjekur Dëshmitarët e Jehovait. Në deklaratë Blerta tregon se vitet e fundit ritet i bënin në shtëpi dhe besonin tek ringjallja. Pra ka një paqartësi cili religjon kanë ndjekur. Blerta thotë që ‘ishim të angazhuara për të shkuar në rrugën e Zotit”- tha Pano.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *