Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Bashës i largohet një aleat i fuqishëm: S’do të hyj në listat e PD, do garoj i pari në Durrës

Aleatet e opozitës nuk munden te imponohen me propozimet e tyre as për ndryshimin e sistemit dhe as për krijimin e grupimeve politike brenda koalicioneve zgjedhore, pavarësisht kësaj disa prej tyre pritet të testohen të vetëm në zgjedhjet e ardhshme.

Në një interviste kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka konfirmon se në zgjedhjet e ardhshme do të garojë nën siglën e forcës së tij politike dhe nuk do të hyjë në listat e Partisë Demokratike.

“Unë do të dal i pari në Durrës tek lista e Partisë Agrare Ambientaliste. Natyrisht do të ketë njëfarë organizimi të zgjedhjeve, por çdo lloj dakordësie që do të ketë unë do të ketë unë do të kandidojë i pari në siten e Partisë Agrare Ambientaliste në Durrës”, u shpreh ai, për Abc Neës.

Megjithatë Duka konfirmon se ky është një vendim i tij personal, duke qartësuar se Partia Demokratike ka detyrim ndaj aleatëve të tjerë që i sjellin vota, por nuk marrin mandate.

“Nëse kryetari i partisë do të sforcohet për të nxjerrë veten e vet deputet, nuk do të merret me mbledhjen e votave me rang kombëtar”, u shpreh ai.

Pas miratimit të Reformës Zgjedhore, opozita ka nisur përgatitjet për zgjedhjet e ardhshme dhe për zgjedhjen e kandidatëve për deputetë.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *