Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Adolf Hitler zgjidhet deputet në Namibiane

Adolf Hitler ka fituar një vend në një zgjedhje Namibiane.⁣ Po, e keni lexuar mirë, emri i politikanit është me të vërtetë Adolf Hitler – për të qenë i saktë Adolf Hitler Uunona.⁣ Atëherë, si lindi emri i tij? Epo, sipas Adolf, babai i tij e kishte quajtur atë Hitler pa e kuptuar se çfarë do të thoshte emri.⁣

“Babai im më vuri emrin e këtij njeriu. Ai ndoshta nuk e kuptonte atë për të cilën qëndronte Adolf Hitler”, tha ai. ‘Si fëmijë, unë e pashë atë si një emër krejtësisht normal. ⁣Vetëm si adoleshent e kuptova që ky njeri donte të pushtonte të gjithë botën.’⁣

Namibia është një ish-koloni gjermane, ku një numër rrugësh, vendesh dhe njerëzish mbajnë ende emra gjermanë. Por nuk ka asnjë emër gjerman aq goditës sa Adolf.⁣

Fatmirësisht, vetë Namibia nuk ka ndonjë plan për dominimin global. Ai gjithashtu premton se nuk dëshiron ‘asgjë që ka të të bëjë me ideologjinë naziste.’

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *