Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Ndër qytetet më të prekura me Covid-19, Ademi e lidh pandeminë në Shkodër me raportet tregtare me Kinën

Në një lidhje me Skype për emisionin “Aktualitet”,në Fax News Kryetarja e Bashkisë Shkodër Voltana Ademi foli mbi situatën pandemike që po kalon qarku i Shkodrës.

Kujtojmë se Shkodra është ndër qytetet më të prekur nga koronavirusi në vend.

Ademi shprehu rezerva në lidhje me shkallën e infektimit të përsonave me Covid-19.

“Ka patur shumë telefonata në numrin e urgjencës kombëtare për të bërë testime, dhe nuk janë marrë parasysh. Si mund ta kuptojmë shkalllën e prekshmërisë dhe shkallën e përhapjes së koronavirusit në Shqipëri nëse nuk ka testime.

Askush nuk e di se kur do mbarojë kjo gjë dhe ne me Kinën kemi dhe do kemi një raport të ngushtë atë tregtar ku lëvizin dhe njerëz dhe mallra”.

Sipas Ademit risku i infektimit do jetë i lartë nëse nuk kemi dijeni në lidhje me testimet dhe sa të prekur janë.

Në lidhje me propozimet e PD-së Ademi tha se “masat janë politike ndërsa situata pandemike.

Duhet të dimë të gjithë se si është gjendja reale dhe të na shpjegohet situata si është, nuk ka kuptim që të dalim me orë dhe ditë”.

Masar ngjajnë si një diktaturë”- tha Ademi

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *