Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Abùzimi s*ksual me të miturën/ Pròkuroria mbyll hètimet për rojen e shkollës, zbardhet dëshmia e nënës: I bèrtita vajzës pse u vonua, ajo më tha se Abaz Dogu e kishte…

Pròkuroria e kryeqytetit mbylli hètimet dhe dërgoi si të pándehur dhe nën ákuzë në gjykatë, Abaz Dogën, 65 vjeç, ish-roje i shkollës ku vajza mësonte dhe tre të rinj, më i vogli i tyre 15 vjeç.

Hètimi i pròkurorisë thekson se ish-roja Abaz Doga dhe tre të dyshùarit e tjerë kryen marrëdhënie me të miturën duke e kèrcënuar vazhdimisht  dhe duke e dhùnuar psikologjikisht. Nxënësja e mbajti të fshehtë ábuzimin nga këta persona dhe të tjerë të paidentifikuar, thekson pròkuroria në dosjen që Top Channel disponon, nga fríka se mos i ndodhte gjë familjarëve të saj . Vajza iu nënshtrua prèsionit të vazhdueshëm i thuhet gjykatës, u shántazhua si fillim nga roja përmes një fotografie.

Pasi i moshuari ábuzoi me të, e kèrcënoi për muaj me radhë, ndërsa videon e shpèrndau edhe te Klajdi Poçi, 20 vjec dhe te disa persona të tjerë. Dy të dyshùarit e tjerë, Rei Osmanllari dhe i mituri F.B, sipas pròkurorisë ábuzuan me nxënësen duke filmuar gjithashtu çdo veprim. Këto përfundime të pròkurorisë bazohen jo vetëm në dëshminë e fëmijës, por edhe në kqyrjet e aparateve telefonike të secilit nga të përfshirët në ábuzimin, i cili u zbulua nga një kònflikt mes víktimës dhe nënës së saj, që i kërkoi llogari për vonesën. Në dosje bashkangjitet edhe rrëfimi i mamasë që i tregon pròkurores:

“I bèrtita vajzës pse ishte vonuar, dhe ajo shpèrtheu në lotë. Më tha që ish-roja e shkollës e ndiqte me biçikletë, shkruante emrin e saj nëpër mure dhe se e kishte ngácmuar”.

Kur familja e të miturës vrapoi në pòlici për të  dènoncuar u zbulua se në fakt përmasat e skándalit ishin akoma më të rènda. Pas hètimit dhe árrestimeve, familja e të miturës është larguar nga lagjja, ndërsa e mitura është marrë nën mbrojtje.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *